облак | Кафе пауза

Звучник во форма на облак што лебди: Музичка бура за вашиот дом

Дизајнерот Рочард Кларксон ни претставува блутут звучник, маскиран како облак што лебди.

Погледнете го мачето кое изгледа како да е облак

Запознајте го Скај кое е само 5% маче, а 95% крзно...

Отсега вашите цвеќиња ќе можат да си имаат свое сопствено облаче за дожд

Станува збор за „Rainy Pot“, направа која има слатка форма на облаче и која служи како филтер кој ја претвора водата во капки дожд.

Необична уметност: лебдечки облачиња во соба

Овие симпатични облачиња кои лебдат во соба се дело на холандскиот уметник Berndnaut Smilde. Првото го поставил пред 2 години во галеријата Probe, која може да се посетува само преку интернет, а второто неодaмна во хотелска соба.
Датум: 02 мар 2012
, Автор:

Неверојатен „облак од цунами“ во Флорида

Неверојатен временски феномен беше забележан покрај бреговите на плажата Панама Сити во Флорида. Овој несекојдневен „облак во форма на бранови“ се случува во многу специфични временски услови...
Датум: 14 фев 2012
, Автор: