Неодоливи подводни фотографии од слатки бебиња кои нуркаат

Со овие фотографии фотографот сака да ја зголеми свесноста за фактот дека ненамерното давење е една од најголемите причини за смрт кај децата на возраст од 1 до 4 години.

Флуоресцентни морски животни низ фотообјектив

Импресивна фотосерија од колоритни морски животинки кои изгледаат како рендгенски снимки во боја. :)

Летајте како птица, пливајте како делфин

Не ви се верува дека е можно? Погледнете го наредново видео и подгответе се да останете без зборови...

Најдобрите места за пливање

Летото е одличен период за истражување на најразлични локации за пливање. За момент заборавете ги конвенционалните плажи и замислете како би било да пливате под водопади или во некој национален парк.
Датум: 02 авг 2012

Најдобрите летни карипски дестинации

Карипскиот појас изобилува со многу острови кои со своите прекрасни песочни плажи, кристалното море и живата природа, се извонредна летна дестинација.

„El Nido Resorts“ – егзотично бегство од реалноста

Изолација, луксуз, егзотика и ексклузивност. Тоа е сè што ви треба за ова лето!

Моменти од подводниот живот низ неверојатни фотографии

Глетката на водена површина е доволна за да предизвика задоволство, но таа под себе крие еден уште поубав мистериозен свет кој предизвикува воздишки кај секого.

Владимир Путин – современиот Чак Норис

Зборуваме за поранешниот агент на КГБ, а денес руски претседател Владимир Путин, кој во потрагата по публицитет веќе му го презема угледот на легендарниот акционен херој и спасител.
Датум: 22 мар 2012
, Автор:

Фотографии од модели под вода кои одземаат здив

Успешното фотографирање под вода најчесто се изведува со специјализирана опрема и посебни техники. Крајниот резултат се возбудливи и уникатни фотографии...

Екстремно нуркање под мраз

Овој тип на нуркање е специфичен и екстремен заради замрзнатата покривка над главите на нуркачите кои треба да знаат да ја заобиколат за да излезат на воздух. Ова ја прави возбудата поголема, но истовремено и ризикот.
Датум: 21 дек 2010
, Автор:

Скутер за под вода

„Hidrobob“ е скутер кој им овозможува на сите оние кои не се нуркачи, да уживаат во едни прекрасно искуство, доближувајќи му се на подводниот свет.
Датум: 16 окт 2010
, Автор: