нос | Кафе пауза

Дали депилирањето на влакната во носот е добра идеја?

Можеби се прашувате како изгледа отстранувањето влакна од носот и дали е добро решение. Еве што треба да земете предвид пред да се одлучите за овој третман.

Лекарите советуваат: Ако ви е затнат носот, во никој случај немојте да го „дувате“!

Затнатиот нос и притисокот во главата најчесто се резултат на инфекција која предизвикува отекување и стеснување на крвните садови во носот.

5 научно докажани причини зошто мажите со големи носови се најдобри партнери

Дури и Леонардо да Винчи верувал дека носот го одредувал карактерот на целото лице во неговите уметнички дела.

Обликот на вашиот нос зборува многу нешта за вашиот карактер!

Пронајдете го вашиот облик на нос и откријте што тој открива за вас.

Научно докажано: Кој облик на нос е најпривлечен за мажите?

Без разлика дали другите црти на лицето им се совршени, имаат прекрасни облини и убава коса, жените сепак имаат намалена самодоверба само поради носот.

20 љубопитни кученца сакаат да знаат што правите

Кучињата се најдобриот, но и најзабавниот пријател на човекот.

Зошто треба да престанете да го чепкате носот?

Факт е дека секој го чепка својот нос, но...

7 природни лекови за затнат нос што веќе ги имате во кујната

Затнувањето на носот е една од најнепријатните работи што се случува во зима...

Што говори обликот на носот за мажите?

Урбаната легенда за големиот нос и големата гордост одамна е разбиена, но сеедно, обликот на носот може да каже доста за мажот кој го има. Еве што експертите кажуваат во врска со типовите носoви.
Датум: 26 дек 2014
, Автор:

Што говори вашето лице за коефициентот на вашата интелигенција?

Велат дека човек може да се прочита од лицето. Многу научници долго време биле заинтригирани за ова верување, па се обиделе научно да докажат дали навистина може од човечкото лице да се прочита кој каков е.
Датум: 12 сеп 2014
, Автор:

Вашето лице открива што сакате во сексот

Вашите усни, веѓи, очи, па дури и подочниците откриваат какви сте во кревет и што сакате во сексот.
Датум: 23 мај 2014
, Автор:
12