Ќе се зачудите кога таа ќе почне да го сече џемперот, но потоа ќе посакате и вие да го направите истото

Пред вас е една одлична идеја за загревање во ладните денови кои следуваат.

Направете сами: Шик елече од обична памучна маица

Доколку наидете на стари класични маици чија ткаенина е сè уште во добра состојба, не фрлајте ги – искористете ги за да направите шик асиметрични елечиња кои можете одлично да ги комбинирате со тесни маички и со кошули.
Датум: 02 сеп 2014
, Автор:

Мини видео курс: Како сами да си ја скратите косата?

Кратењето на косата бара време и чини пари, па ако не се плашите, следете ги инструкциите и овој пат расцветаните врвови скратете ги сами.
Датум: 27 јун 2014
, Автор:

Како да направите лампиони во форма на 3Д снегулки?

Во овој кус туторијал, погледнете чекор по чекор како да направите симпатични 3Д лампиони од филц во различна боја, кои ќе ја збогатат празничната декорација во вашиот дом.

Неверојатна уметност направена само со еден пар ножици

Погледнете мал дел од одличната работа на Аојама...

Исполнете ја вашата соба со многу љубов

Овие тридимензионални срциња ќе ви помогнат да си ја исполните вашата соба со многу љубов. Лесно се прават, не ви се потреби некои специјални работи за кои ќе треба да одвоите многу пари, а собата ќе ви изгледа одлично.

Направете стилска и модерна од обична памучна маичка

Обичните памучни маички се многу практични, но брзо ни здосадуваат, па само ни стојат во плакарите, избегнувајќи ги да станат дел од некоја комбинација. Доколку имате ваква маичка во вашиот плакар...
Датум: 26 авг 2013
, Автор:

Направете шик летен шорц од стари фармерки

Стари фармерки, ножици, скалпел, моливче, кујнска даска за сечкање и машина за перење алишта. Тоа е сè што ви е потребно за да ги направите овие модерни ретро шорцеви, од стар пар фармерки.

Завиткајте ги креативно вашите новогодишни подароци

Ако се потрудите подароците кои ќе ги давате за новогодишните празници да бидат убаво завиткани, ќе оставите впечаток дека навистина се грижите за луѓето за кои се тие наменети.

1.500 ножици кои застрашувачки висат од таван

Замислете си како влегувате во тивка соба, во која жена спокојно си шие. Потоа замислете си како жената седи под 1.500 пара остри кинески ножици, кои висат од таванот, опасно насочени накај неа со острите врвови...