ниски | Кафе пауза

Слики кои ги покажуваат секојдневните проблеми на ниските луѓе

Доколку се чувствувате дека сте имале „лоша среќа“ и сте останале ниски, запомнете што велат: „Добрите работи секогаш доаѓаат во мали количини“.

5 знаци дека вашите вибрации се ниски

Постојат неколку знаци кои ја рефлектираат вашата претерана „приврзаност“ со оваа материјална димензија, а во продолжение дознајте кои.

3 модели на ниски чевли за девојките кои не сакаат штикли

Понекогаш е тешко да им одолеете на чевлите со високи потпетици, но факт е дека тие се навистина неудобни.

15 нешта што ги прават луѓето околу вас поради кои си ја мразите висината

Вие сами по себе си ги обожавате вашите 150 сантиметри, но луѓето околу вас ве тераат да ги мразите...

Корисни совети и трикови за девојките со низок раст

Гледајќи ги светските модни писти и високите манекенки, сите ние сакаме да бидеме неколку сантиметри повисоки.

Како да ги издолжите вашите нозе кога носите ниски потпетици?

Изгледа дека има нов тренд на повидок - ниските потпетици.

Што сè ги мачи ниските девојки?

Ниските девојки се соочуваат со ситуации поради кои се чувствуваат непријатно и само тие си знаат како им е. Еве некои од нив, кои веројатно ви се познати доколку ви фали некој сантим.
Датум: 09 јан 2014
, Автор: