нечистотија | Кафе пауза

Одличен совет како подлогата за јога да ја одржувате чиста

Без разлика дали сте само почетник или веќе вежбате активно, подлогата за јога е исклучително важна бидејќи таа е вашата основна опрема за вежбање.

6 работи што може да му се случат на вашето лице ако го држите над пареа еднаш неделно

Кога го држите лицето над пареа, топлината ги опушта и ги проширува вашите пори. Кога ќе се отворат порите, пареата ги отстранува нечистотија и себумот што се собираат во нив.

Зошто вашите садови остануваат валкани и по миењето во машината за садови?

Миењето садови во машината за миење садови не е толку едноставно затоа што несоодветното редење на садовите може да предизвика тие да останат валкани, но и да се оштетат.

Изненадувачки факт: Кое е највалканото место во тоалетот?

Тоалетната шолја не е местото во тоалетот каде што се собираат најмногу бактерии.

Ужасни тајни на хотелите: Колку често ги чистат собите?

Кога ќе влезете во намирисана хотелска соба и помислувате дека пред вас некој лежел на тој кревет, се капел во кадата и одел бос по тепихот...

5 начини кожата на грбот да ви биде мека и свиленкаста

Ослободете се од нечистотиите на грбот еднаш и засекогаш!

Чисти четки за беспрекорна шминка: Како правилно да ги исчистите?

Четките за шминкање се многу важни кога станува збор за самото шминкање. Но, нивното одржување и чистење е уште поважно. Еве начин како тие да блеснат.

Поучна приказна: Поглед низ нечист прозорец

Што се случува доколку ги гледаме нештата низ „нечист прозорец“?

Како најдобро и најбрзо да ја исчистите четката за коса?

И скапите четки се валкаат. Еве еден едноставен трик за брзо и ефикасно чистење, кој треба редовно да го применувате.
Датум: 07 апр 2014
, Автор:

Како совршено да ја исчистите нечистотијата од вашето лице?

Едноставен и евтин домашен рецепт, со кој совршено ќе ја исчистите нечистотијата и маснотијата од вашето лице.

Валканиот постер

„Dirt Poster“ или валканиот постер е графички дизајн направен од страна на Роланд Риенер Тианко, дизајнер кој живее во Њујорк.