4 навики кои ве прават несреќни

Голем дел од овие лоши навики ние можеби и не ги детектираме како негативни, но тие сепак влијаат врз нас и нашата среќа.

Што да очекувате на овој петок 13-ти?

Оваа година, петок 13-ти се паѓа на полна Месечина, па според астролозите, тоа ќе биде причина за многу неволји и несреќи.
Датум: 10 јун 2014
, Автор:

Вистинска приказна за една вистинска љубов која ќе ве расплаче

Безрезервната љубов постои, и тоа не само во бајките. За тоа сведочи приказната во продолжение.
Датум: 03 фев 2014
, Автор:

Сите деца не делат иста судбина

Тоа е добро познат факт, но откако ќе ги разгледате овие фотографии и прочитате приказните поврзани со нив, тоа и на сликовит начин ќе се вреже во вашата глава.

4 вистински животни приказни кои ќе ви ја вратат љубовта кон човештвото

Не мора да бидеш суперхерој за да спасиш нечиј живот и да донесеш насмевка на нечие лице. Ова се 4 вистински приказни кои ќе ве мотивираат да станете подобри личности...
Датум: 18 дек 2013
, Автор:

Книга: „Ветување“ – Даниела Стил

На нивните безгрижни денови им доаѓа крајот и тие се принудени да се разделат. Но, има нешто многу важно. Тие си ветија дека никогаш нема да си кажат „збогум“...
Датум: 03 апр 2013
, Автор:

А таа ЉУБОВТА, има рок на траење?

Комарецот живее еден ден, розата три дена. Мачката живее 13 години, а љубовта три. Најпрво една година страст, потоа година нежност и на крај година здодевност...
Датум: 16 дек 2012
, Автор:

7 едноставни начини никогаш да не бидете среќни

Сите постојано ви велат како да бидете среќни, како да ги постигнете вашите соништа и како да направите вашиот живот да биде подобар. Ние решивме да направиме малку поинаков пристап на оваа тема, нешто сосема спротивно од тоа што досега сте го читале.

13 познати фаци родени на петок 13-ти

Погледнете кој од познатите имал среќа да се роди на еден од „најнесреќните“ денови во годината :-)
Датум: 13 јул 2012
, Автор:

Кој е виновен за стравот од петок 13-ти?

Сè започнало во Скандинавија, на забавата на боговите во Валхала...
Датум: 13 јул 2012
, Автор:

10 пронаоѓачи кои загинале од сопствените изуми

Дел од откритијата заради кои денеска животот ни е поедноставен и полесен, скапо ги чинеле нивните пронаоѓачи. Платиле со животот...
Датум: 23 јан 2012
, Автор:

Што не смеете да јадете додека возите?

Сте размислиле ли некогаш колку е опасно да отворите чоколатце додека возите? Докажано е дека 80% од сообраќајките се случуваат баш поради оваа причина.