Изберете снегулка и откријте каква лоша карма ве следи од минатиот живот

Сфатeте која е вашата снегулка и прочитајте која несреќна карма ја влечете од минатиот живот.

Глумите среќа? Исцрпени сте? Време е да го оставите она што го имате и да продолжите понатаму

Самата помисла на раскинувањето, може да се чини застрашувачка. Но понекогаш, мора да заминете.

Овој дечко успеал да влезе во забранетата зона на Фукушима и да направи неверојатни фотографии

Човечката желба за истражување на непознатото понекогаш ги крши сите правила.

Ние самите сме архитекти на сопствената (не)среќа

Ние одлучуваме понекогаш да го гледаме светот со очилата на разочарувањето, наместо шансите, затоа што поминуваме низ тежок период.

Зошто денешниот петок 13-ти е понеобичен и поморничав од претходните?

Дури и да не се сметате себеси за суеверна личност, сепак веројатно го чувствувате ефектот на петок 13-ти.

3-те хороскопски знаци кои се родени несреќни и најчесто ги следи лоша судбина

Некои луѓе се родени под среќна ѕвезда, но тоа не може да се каже за овие три хороскопски знаци кои од самото раѓање ги следи лоша среќа.
Датум: 24 феб 2016

5 нешта во домот кои носат несреќа и 5 кои носат среќа

Имате чувство дека постојано ве следи несреќа во животот? Можеби постои решение за тоа.

Магнети за лоши ситуации: Кои хороскопски знаци се најголеми баксузи?

Според астрологијата, овие 3 знаци се оние кои најчесто се прашуваат што згрешиле за да ги снајде ваква судбина...

Жената од огледалото – успешна жена!

Има една жена, ја гледам секој ден во огледалото. Мислев дека ја познавам, но погрешив. Верував дека е многу слаба, плашлива, немоќна. Верував дека никогаш нема да успее.

Надежта последна умира. Како да останете оптимисти кога немате среќа во љубовта?

Лесно може да станете нервозни, бидејќи знаете колку прекрасно може да биде во љубовта, па уште кога ги гледате вашите пријатели кои се среќни во нивната врска, работите стануваат уште потешки.

Желби чие остварување носи несреќа: Од милиони на лото до факултетска диплома

Добивањето џек пот најпрво носи огромен наплив на среќа, а потоа голема празнина, па дури и депресија бидејќи веќе нема уживање во предизвиците на животот, предупредуваат стручњаците.
Датум: 17 мај 2015
, Автор: