непријатност | Кафе пауза

8 трикови што ќе ви помогнат да избегнете некои непријатни ситуации

Можеби се плашите од средбата со одредена личност или почнувате да икате пред важен состанок. Вакви ситуации може да му се случат секому и може да предизвикаат голем стрес.

Зошто се срамиме од комплиментите?

Комплиментите се „подароци од срце“, но има луѓе кои тешко примаат убави зборови и пофалби на своја сметка.

7 скокотливи прашања кои сте се осудиле да ги поставите само на д-р Гугл

Колку од овие прашање сте се осудиле да ги пребарате?

5 непријатни работи што ќе ви се случат ако не го менувате бричот редовно

Како да знаете кога е време да го замените вашиот брич?

Ослободете се од непријатностите: Неколку трикови кои може да ги примените на вашето тело

Погледнете ги овие неколку совети и наредниот пат изборете се со непосакуваните случки на полесен начин.

5 видови прашања кои гарантирано ќе ја „избришат“ напријатноста на првиот состанок

Добрата смеа е најчесто најдобриот начин да ја прекинете неудобната напнатост на првиот состанок.

Немојте да ги помешате, траумата не е исто што и лошото искуство

Постојат настани и ситуации кои се трауматични за секого од нас, нè погодуваат длабоко, лично, органски, се сместуваат длабоко и остануваат таму...

Судир со минатото: Што да правите ако налетате на вашиот бивш партнер?

И не, секако дека бегањето и криењето не се опции.

5 начини на кои можете да ја отстраните непријатната миризба од лук или кромид во вашата уста

Погледнете ги најдобрите и најефикасни 5 начини на кои можете да го сторите тоа...

Неверојатно срамни моменти кои секој човек ги има преживеано

Понекогаш ние луѓето сме големи шампиони кога станува збор за срамни ситуации.

Слатки пораки со неверојатна доза хумор и искреност

Картичките се вистински приказ на слатката збрка од мисли која ни поминува низ глава во непријатни ситуации.

10 работи кои го издаваат дека ве лаже

Доколку се сомневате дека вашето момче ви прави нешто зад грб, тогаш неговиот говор на телото или неговите постапки, можат да го издадат. Внимателно следете го секој нов потег и извлечете ја вистината од него.