некогаш и сега | Кафе пауза

Како изгледаат сега близначките парови кои биле популарни во Холивуд во 80-тите и 90-тите години?

Паровите близнаци секогаш се фасцинантни и убаво е кога гледаш две копии од нешто убаво.

Како изгледале славните на почетокот на нивната кариера?

Тие се толку долго во филмската индустрија што заборавивме како изгледаа на почетоците на нивната кариера.

13 илустрации кои покажуваат дека детството некогаш било многу поубаво од сега

Ако погледнете како живеат модерните деца, ќе пронајдете многу разлики во однос на генерациите кои израснале во 90-тите години.

Како некогаш им зборувавме на децата, а како им зборуваме денес?

Од пораките кои ги добивавме од родителите пред 20-30 години и пораките кои ги добиваат децата денес од своите родители, може да забележиме дека постои голема разлика. Се сложувате?

Се сеќавате на ТВ серијата „Полна куќа“?

Ја гледавме додека бевме деца, заедно со целото семејство, во периодот од 1987 до 1995, но се шушка дека можно е да ја гледаме повторно.
Датум: 28 авг 2014
, Автор:

Изгледот на популарните сајтови: некогаш и сега

Драстичната промена на веб-сајтовите сведочи за еволуцијата на веб-дизајнот и технологијата. Веруваме дека секој од вас барем еднаш во денот ги посетува овие 5 веб-сајтови, кои одлучивме да ви ги прикажеме во нивниот првобитен облик.
Датум: 07 мар 2014
, Автор:

Тимот на Беверли Хилс некогаш и денес

Средношколците кои сите фанови ширум светот ги обожаваа, денес се возрасни личности, со повеќе или помалку успешна кариера. Некои се баеги остарени, но некои изгледаат одлично и им пркосат на годините. 

Кога децата и животните растат заедно…

Една до друга се ставени сликите направени пред повеќе од 10 години и денес, а на нив се гледа како дечињата кои некогаш биле среќни кога добиле милениче, денес се радуваат на тоа што сè уште можат да се дружат со нив.

Светскиот политички врв некогаш и сега

Се обидовме да ѕирнеме во семејните фотографии на поважните политички, религиозни, диктаторски, кралски личности... кога самите тие биле безгрижни мали деца...
Датум: 04 мај 2011
, Автор: