Исповедта на една оставена девојка: Кога момчето ќе го забрани секси облекувањето…

Прочитајте го искреното писмо на оставената девојка која открива како раскинувањето поради „непримерното“ облекување влијаело на нејзиниот живот.

Залив на слободата: Самоодржлив остров целосно изграден од страна на еден брачен пар

Овој остров кој плута е најдоброто место за живеење на планетата доколку сакате да избегате од цивилизацијата.

10 неверојатни работи кои ќе ви се случат кога ќе научите да уживате во сопственото друштво

Да уживаш во сопственото друштво воопшто не значи да си осамен.

10 знаци дека сте апсолутен Бик во хороскоп

Ако славите роденден во периодот помеѓу 20 април и 20 мај, вие сте Бик во хороскоп, а ова се знаците кои ве дефинираат.
Датум: 19 сеп 2014
, Автор:

3-те основни потреби на секој хороскопски знак

Основната потреба на секој Бик е сонот, а покрај тоа потребни му се уште две работи. На Близнакот му треба слобода, на Девицата сигурност, а на Стрелецот дружење. Погледнете кои се основните 3 потреби на секој хороскопски знак.
Датум: 08 авг 2014
, Автор:

Како да бидете понезависни?

Дали премногу се потпирате на семејството и пријателите кога се во прашање вашите обврски? Ако тоа е така, време е да станете малку позависни.

Филм: Кралеви на летото (The Kings of Summer)

Зошто да трпиш кога можеш да поставуваш правила?

Силни жени и мажи-кукавици

Не сме ние слаби, предрасудите дека жените се припаднички на ПОСЛАБИОТ пол останале од минатото кога жената била третирана како роб на мажот. Жените се хероини, и време е да почнат да се претставуваат како такви, а не како жртви!
Датум: 05 авг 2012
, Автор:

Видови стрес и како тие влијаат на успешните жени

Доколку се пронаоѓате во овие карактеристики, можеби е време за одмор, бидејќи сте многу блиску до целосно „согорување“.

Прославата за денот на независноста на Северна Кореја низ фотографии

„Игри на масата“ се дисциплинирани, строги и максимално прецизно одиграни точки од гимнастичарки...

Астрологијата и (не)зависноста од вашиот љубовен партнер

Дознајте дали вие умеете да бидете во цврста љубовна врска, а сепак да останете свои.

Астрологијата и времето потрошено за себе

Кога се заљубуваме, честопати забораваме кои се нашите потреби како поединци, бидејќи премногу мислиме на чувствата и желбите на нашиот партнер. Меѓутоа независноста не треба да се занемарува...