Тест на личноста: Што ви недостасува моментално во животот?

Дури и да сте задоволни од животот и вашиот успех, постои голема веројатност дека сепак нешто ви недостасува.

Фотографијата што го збуни светот: Каде се нозете на девојката во средина?

На прв поглед, ова е сосема обична фотографија, но ако погледнете малку подобро, ќе видите еден детаљ кој збунува многу луѓе.

Прекрасни пораки што можете да ѝ ги пратите на саканата личност кога ќе ви недостасува

Можеби не сте се виделе неколку недели или еден ден, но вам ви се чини како да поминала цела вечност.

7 паметни работи што можете да ги направте наместо да му напишете порака на бившото момче

Знаеме дека ве фаќа „криза“ и дека морате да му го слушнете гласот или да видите порака од него...

Кокологиски тест: Што кажува изборот на чаршаф за вашиот дом?

Трпезариската маса претставува сцена за голем број животни драми, а изборот на чаршаф ќе ви каже што ви е најважно во семејниот живот.

Цитати за недостасувањето кои можат да ги разберат само оние кои копнеат по нечие присуство

Овие 35 цитати ќе ве погодат директно во срцето, правејќи тие да ви недостасуваат уште повеќе...

Совршена перница за заљубените парови кои не живеат заедно

Без разлика дали имате врска на далечина или едноставно сè уште не живеете заедно со вашиот партнер, сигурно она што најмногу ви недостасува е да знаете кога тој/таа ќе си легне во кревет и ќе потоне во длабок сон...

10 знаци дека почнувате да се заљубувате

Кога пупките се расцветуваат и природата зеленее, изгледа и нашето срце почнува побрзо да чука. Ако почнаа да ве наросуваат романтични чувства, ова се 10-те симптоми по кои ќе познаете дали сте заљубени.
Датум: 07 мар 2012
, Автор: