нега | Кафе пауза - Part 11

Можете ли да не се заљубите во ова кученце?

Прочуената фотографка на животни Карли Дејвидсон е автор на овие фотографии, која ја споделува тажната, слатка и инспиративна приказна на ова кученце...

Разубавете се со помош на лимонот

Дознајте ги тајните на лимонот и направете домашни маски од кои ќе бидете вистински изненадени.

Како правилно да ги избирате производите за нега на кожа?

Кога го правите изборот на козметички производи за нега, внимавајте тие да бидат соодветни на типот и потребите на вашата кожа.
Датум: 20 мај 2012
, Автор:

Домашни третмани за нега на кожата

Кога подобро ќе размислите, сите состојки кои ви требаат за успешно да се ослободите од несаканите појави на вашето лице и тело, веќе ги имате во својот дом, само треба правилно да ги искомбинирате.
Датум: 04 фев 2012
, Автор:

Зимска нега на стапалата

За да немате проблеми со габични инфекции, задебелени пети и враснати нокти, стапалата треба секојдневно да ги негувате.
Датум: 01 дек 2011
, Автор:

Со кофеин во борба против целулитот

Доколку сте спремни да се борите со целулитот, на пазарот можете да најдете неколку добри продукти на база на кофеин, но има некои кои можете да ги направите самите дома.

Совети за вашето прво тетовирање

Тетовирањето, особено кога се случува за првпат, претставува едно непријатно емоционално искуство...