нега | Кафе пауза

Како да ги негувате стапалата со помош на Листерин – средство за плакнење на устата

Многу луѓе тврдат дека Листеринот помага во отстранувањето на габичните инфекции, третирањето на сувите и испукани петици и во отстранувањето на плускавците и на лошиот мирис.

Совети за грижа на кожата за време на пролетта

Маски за лице, поминување време во затворени простории, ненадејни промени во температурата, ненадејно изложување на сонце и повторно повторно минуси - сето тоа се големи стресови за нашата кожа.

3 клучни правила за нега на сува кожа

Постојат неколку трикови што можете да ги користите за да ѝ помогнете на кожата подобро да го апсорбира производот и да ја задржи влажноста.

Начини на негување на кожата во 2021 година

Сè повеќе луѓе поминуваат многу време пред компјутер и бараат совети како да се грижат за кожата и за телото дома.

Најважните правила за нега на чувствителната област околу очите

Областа околу очите е најтенка, многу кревка и деликатна и ја губи хидратацијата побрзо од кој било друг дел од кожата на телото или лицето.

Зошто природните производи за убавина може да направат повеќе штета отколку корист?

Зборот „органски“ дефинитивно звучи попривлечно од нешто што е вештачки произведено, но сето тоа е илузија.

Што е азелаична киселина и зошто треба да ја вклучите во негата на кожата?

Оваа киселина неодамна стана омилена меѓу лекарите затоа што е исклучително ефикасна во решавањето на некои проблеми со кожата.

Не се сите испукани врвови исти, а тоа одредува како треба да ги негувате

Дали постои причина зошто се појавуваат различни видови испукани врвови на косата? Во продолжение прочитајте што велат фризерите.

Дерматолозите откриваат што никогаш не би го ставиле на својата кожа

Негата на рацете започнува со сапун и вода, но тоа дефинитивно не е крај на добрата нега на рацете. Дерматолозите откриваат кои работи никогаш не би ги ставиле на рацете.

31 фотографија од кучиња што изгледаат непрепознатливо откако биле на фризер

На кучињата им треба многу љубов, грижа и разгалување, особено сега затоа што многу долго се затворени поради пандемијата на коронавирусот.

Брзо и лесно: Трик за продолжување на „рокот на траење“ на трајниот лак

Дури и оние кои во последен момент, пред да ги затворат салоните за убавина, успеале да стават траен лак, неговото обновување во салон нема да биде можно.

Зошто маслото од авокадо е добро за вашата коса и тело?

Ако обожувате авокадо, фактот дека маслото од авокадо е одлично за вашето тело, кожата и косата, исто така, ќе ви значи.