Изгледајте како принцеза од бајките: 5 корисни совети за сите идните невести

Сега е време да ги испланирате сите детали околу вашиот целосен изглед, а ние сме овде за да ви помогнеме во тоа.

Дознајте ја вистината за животот на малите невести во Грузија

Според некои податоци, најмалку 17% од девојчињата во Грузија се венчаат пред да наполнат 18 години.

8 невести признаваат зошто се чувствувале несреќно на денот на нивната свадба

Секој вели дека денот на свадбата треба да биде вашиот најсреќен ден во животот, но, во реалноста тоа не е баш така.

Нов моден тренд: Невестите ги потопуваат своите венчаници во различни бои

Ако сте уморни од традиционалните бели венчаници, тогаш овој тренд е како измислен за вас.

Невестинска модна недела: Прекрасни идеи за младите невести

Оваа година на невестинската модна недела во Њујорк доминираа цветните детали, започнувајќи од огромни и диви букети, па сè до цветни дизајни на венчаниците.

42 венчаници со долги ракави за есенските несвести

Драги дами, дали го најдовте совршениот фустан за вашата есенска свадба? Ви нудиме 42 одлични креации за инспирација, кои се погодни за посвежо време.
Датум: 04 сеп 2014
, Автор:

Старомодни венчаници кои би ги посакала секоја невеста

Дали некогаш сте размислувале, за вашата свадба да ја искористите венчаницата која ја носела вашата мајка?