неверојатно | Кафе пауза - Part 8

Неверојатна музичка изведба: прекрасен глас, чело и битбокс

Најголем хит на Антониет Коста е песната „Void of a Legend“, во изведба со виолончелистот Кевин „K. O.“ Олусола.

Бесконечната соба

Преку својата извонредна архитектонска инсталација, францускиот уметник Serge Salat ги повикува посетителите на едно до сега невидено тридимензионално патување, низ бескрајни просторни слоеви.

Вистински луѓе или восочни фигури?

Интересното во оваа фотосесија со пливачи, е тоа што на фотографиите не гледаме во вистински луѓе, туку во совршено извајани восочни фигури, од страна на скулпторката Carole Feuerman од Менхетен.

Како изгледа зрно песок, кога ќе се зголеми за 250 пати?

Погледнати низ микроскоп, зрната песок имаат фантастична, колоритна структура и потсетуваат на делови од кристали...

Згодна девојка „растура“ на гитара

Оваа девојка се вика Џулиет Валдурие, има 23 години и живее во Париз, а звукот кој го произведува од нејзината гитара, звучи како еден инспиративен недостижен сон.

Транс песна отсвирена на гитара

Иван Добшон е брилијантен, инспиративен 29 годишен fingerstyle гитарист и композитор од Онтарио, Канада, познат по креативноста и интензивноста на неговото свирење и напредната, невообичаена техника.

Неверојатни црно-бели фотографии

Во брзиов и динамичен начин на живот, секојдневно наидуваме на пречки од социјален и економски карактер. Црно-белата фотографија, со својата посебна магија, може барем за кратко, да ви помогне да заборавите на проблемите.
Датум: 16 дек 2010
, Автор:

Првиот филм снимен само од мачки!?

Со HD камери околу вратот, мачките си го документирале целиот свој стил на живеење во рок од 5 дена. Навистина уникатен поглед на тоа како една мачка го гледа и истражува светот околу неа.
Датум: 14 дек 2010
, Автор:

Неверојатни фотографии со бранови

Овие неверојатни фотографии со бранови ги има направено светскиот број еден фотограф за сурфање Кларк Литл.
Датум: 20 сеп 2010
, Автор: