неверојатно | Кафе пауза - Part 4

Фантастичен игло хотел кој го одзема здивот

Кој не би посакал да помине барем една ноќ во овој хотел?

Фуроре ќе ви го одземе здивот: Неверојатно скриено село „кое не постои“!

Фуроре е италијанско село во провинцијата Салерно во регионот Кампанија кое е скриено во фјорд, во мала пукнатина помеѓу карпите кои некогаш служеле како заштита на мештаните од поморските разбојници.

Исклучителни фотографии кои ќе си поиграат со вашата перцепција

Едно е сигурно, без разлика колку ќе ги гледате, тие целосно ќе ја предизвикаат вашата перспектива.

Неверојатни факти за близнаците кои сигурно не сте ги знаеле досега

Две личности, родени во исто време. Понекогаш идентични, а понекогаш целосно различни, но секогаш мистериозни.

Неверојатни уметнички дела кои на прв поглед не знаете што се

Јуџин Лушпин е еден од најпрославените руски уметници во светот. Тој создава неверојатни слики кои навидум наликуваат на големи фотографии во боја.

Науката не може да објасни како овие луѓе за влакно ѝ побегнале на смртта

Ова се 7 луѓе кои со помош на среќа и снаодливост ја победиле природата и ги преживеале најтешките услови кои планетата им ги поставила. Еве ги нивните приказни.
Датум: 23 мар 2015

4 неверојатни работи поврзани со сексот кои некогаш биле нормални

Денеска се чудиме на тоа што било нормално во сексот порано, а веројатно и генерациите после нас ќе се чудат на ист начин за денешнината.

Индија – патување кое ќе ве остави без зборови

Поинакво од сѐ што ви е познато досега и надалеку позабавно од што и да имате друго на ум, Индија ќе ги исполни сите ваши очекувања и повеќе. Ќе ве однесе на патување кое се доживува само еднаш во животот.

10 неверојатни факти за вашите очи кои сигурно не сте ги знаеле

Очите се неверојатно комплексен орган, така што нормално е до сега да не сте знаеле за овие десет работи поврзани со нив.

Додека бил пијан го прашал другар му преку СМС: „Што е животот?“ Ова е неговиот неверојатно длабок одговор

Другар му сериозно си ја сфатил работата и дал сè од себе да даде издржан и длабок одговор.

Самоук кинески фотограф со неверојатно око за фаќање чудни моменти низ објективот

Неговите дела се неверојатно добри, имајќи предвид дека сè што знае за фотографијата го има научено самиот преку интернет, книги и списанија.

Најневеројатните торти кои некогаш сте ги виделе

Онлајн натпреварот за торти кој е познат како „The Threadcakes“ вклучува дел од најневеројатните торти кои некогаш сте ги виделе.