неверојатно | Кафе пауза - Part 3

Неверојатен рецепт: Пица во шолја готова за 2 минути!

Знаеме дека звучи како бајка, но токму затоа ова е и најпопуларниот рецепт на Интернет во моментов.

Запознајте ја Рапанзел од вистинскиот живот

Оваа принцеза од Дизни повеќе не е само лик од приказните бидејќи се појави девојка која без двоумење можеме да ја наречеме вистинската Рапанзел!

Неверојатни оптички илузии создадени од природата

Овие ремек-дела изгледаат како да се дел од некој фантастичен свет надвор од нашата реалност.

8 фасцинантни сончеви феномени кои не изгледаат реално

Оптичките илузии на небото ретко се појавуваат, но кога тоа се случува, имаат навистина драматичен ефект и не може да не бидат забележани.

10 супермоќи на мачките

Мачките отсекогаш биле популарни домашни миленици и не е тешко да се види дека тие навистина се фасцинантни суштества.
Датум: 26 дек 2015

Уметнички дела на прозорци изработени со снежен спреј

Овие снежни пејзажи се одличен начин за декорација на прозорците во вашиот дом, канцеларија или продавница.
Датум: 23 дек 2015

17 неверојатни и необични факти за вашето тело кои можеби досега не сте ги чуле

Дали сте знаеле дека делиме 50% од својата ДНК со едно популарно овошје или пак, дека во нашиот папок се наоѓа цела вселена?

20-те најневеројатни изуми за 2015 година

Избравме 20 од најинтересните нешта кои дизајнерите ги смислија изминатава година, за што им оддаваме признание за креативност, иновативност и практичност.

20 работи кои дефинитивно не ги научивме во училиште

Светот е едно фантастично место за живеење во кое има многу работи кои може да се научат надвор од четирите ѕида во училницата.

Ганвие: Неверојатно село изградено на средина од езерото Нокуе

Ганвие е голема населба изградена на езерото Нокуе кое се наоѓа еден час северно од градот Котоноу – најголемиот град на Република Бенин (западна Африка).

Мајка прави неверојатни есенски фотографии од своите деца

Нејзината работа е колоритна, драматична и исполнета со длабочина и емоции.