најскапи | Кафе пауза

10-те најскапи градови во светот

Благодарение на годишното Меѓународно истражување за достапност на домови, знаеме кои се 10-те најскапи градови ширум светот.

11-те најскапи предмети кои биле украдени

Иако многу од овие предмети се навистина големи и вредат милиони евра, овие посветени криминалци сепак успеале да ги украдат.

Оскари: 8-те најскапи фустани на сите времиња

Доделувањето на Оскарите е најпрестижната филмска манифестација на светот, а моделите на традиционалниот црвен тепих никогаш не поминуваат незабележани.

Најскапата визит-карта на светот

Овој неверојатен тип на визит-карти се изработува во Швајцарија, а за нивното создавање се користи акрил и дијаманти со највисок квалитет...

Најскапите хотелски апартмани во светот

Пoчнувајќи од околу 13.000 долари до неверојатни 65.000 долари од вечер, ова е листа на прекрасните хотелски апартмани кои го држат „рекордот“ во цена за една вечер...

Најскапите слатки задоволства

Список со најскапите десерти за „налудничаво“ богатите луѓе... За останатите, следуваат цени кои едноставно го убиваат апетитот. :-)
Датум: 28 фев 2012
, Автор:

10 најскапи автомобили продадени на аукции

На оваа листа се наоѓаат автомобили кои се продадени низ неколку светски реномирани аукциски куќи. Иако колите се користени, сепак ги привлекуваат богатите луѓе да даваат милионски суми...
Датум: 22 окт 2010
, Автор: