најдобар живот | Кафе пауза

Овој еж го живее најдобриот период од својот живот, а погледнете како изгледа неговиот просечен ден

Овој еж се вика Синамон (Цимет) и тотално му го променил животот на сопственикот што го спасил. Синамон има своја облека и мебел, но и профил на Инстаграм,

20 реалности што морате да ги прифатите пред да го живеете вашиот најдобар живот

Дали ви е тешко да се почувствувате среќни и полни со самодоверба? Веројатно причината е што не можете или не сакате да прифатите некои реалности.

Последните зборови на модната блогерка која почина од рак ќе ве потсетат да го живеете најдобриот живот

Кирзајда Родригез, популарна блогерка од Доминиканска Република почина по 10-месечна борба со рак на стомакот.

Зошто треба да направите листа од нешта што ќе ви го направат животот најдобар?

Едно од најдобрите нешта за вашите 20-ти е флексибилноста и слободата што ви овозможуваат да правите што сакате.