наут | Кафе пауза

Вегански бургери од наут и тиква

Одличен рецепт за време на есенските и зимските месеци!

Протеинска салата со никулци од наут

Пробајте го овој рецепт кој е одличен за вашето здравје и за витка линија!

Рецепт за домашен хумус кој ќе го обожавате

Сигурно сте слушнале дека од наутот може да подготвите вкусен намаз – хумус. Хумусот е одлично решение кога брзате наутро и немате време за омлет или овесна каша.

Која храна треба да ја конзумирате ако не јадете месо?

Сите знаат дека месото, јајцата и млечните производи се извори на протеини, но не се единствените кои можат да му ги дадат на телото овие важни макромолекули.
Датум: 27 фев 2015
, Автор:

3 вкусни грицки за „лапање“ без грижа на совест

Потребни ви се само основни состојки и вашите омилени зачини за да ги претворите во незаменлива закуска, која ќе сакате редовно да ја приготвувате.
Датум: 19 јун 2014
, Автор:

Кул вегетаријански рецепти

Супер вкусни оброци за подобро здравје и повеќе уживање...
Датум: 27 окт 2012
, Автор: