настинки | Кафе пауза

Како да се изборите со есенските настинки?

Доколку носите отворена и плитка облека кога температурите се ниски и врне дожд, многу лесно можете да „заработите“ настинка.

11 здрави навики на луѓето кои никогаш не се разболуваат

И покрај сите обврски, овие луѓе успеваат да останат здрави и нема ништо лошо во тоа да се откријат нивните навики поради кои имаат неверојатен имунитет.

Со овие трикови веднаш ќе го прочистите вашиот затнат нос

Сезоната на настинки и грипови е најдоброто време да ги научите овие лесни трикови кои ќе го прочистат здодевниот затнат нос.
Датум: 21 дек 2015

Зошто е добро да се пие јогурт?

Покрај тоа што е многу вкусен, јогуртот е и многу корисен за нашето здравје. Препорачливо е да се консумира секојдневно поради неговите благотворни дејства. Ова се само пет од нив.