Македонците ги воодушевија судиите на X фактор!

Жељко Јоксимовиќ и Кристина Ковач имаа тешка задача како ментори, да одберат по три најдобри кандидати од својата група, кои потоа повторно ќе ги гледаме на настапите во живо, во јануари, 2014 година.

Не постои превисока цена за слава – 5 луди сценски настапи

Славните музички ѕвезди би направиле сè за милионска публика.

Мајкл Бубле – мултиплатинестиот издавач кој јавноста го поистоветува со Френк Синатра

Тој е вистинска интернационална музичка сензација, пред чии вокални способности и најдобрите симнуваат капа.
Датум: 09 сеп 2012
, Автор:

Интервју со бендот High Control

Дека македонската музичка сцена навистина има квалитет со кој може да се гордее, покажаа момците од High Control.

Мислите дека знаете да танцувате?

„So you think you can dance“ е најголемото шоу во Америка кое е посветено на натпреварување во танцување. Создадено е од Сајмон Фулер и Најџел Литгоу во 2005 година...
Датум: 06 мар 2012
, Автор:

Бијонсе – божица која остава без здив!

Секоја нејзина песна, секој нејзин настап има содржина и значење. Таа со својата музика пренесува порака, па затоа Бијонсе не е само забавувач, таа е божица која остава без здив!
Датум: 22 феб 2012
, Автор:

Уличните изведувачи во Њујорк

Со својот уникатен талент, тие ги забавуваат граѓаните кои живеат или се во посета на градот. Некои се занимаваат со тоа за да преживеат, а други се вработени, но сакаат да настапуваат на улиците и да го прават светот поубав.
Датум: 04 сеп 2011
, Автор:

Интервју со Serpentine Fire

„Се надеваме дека ќе оставиме печат на македонската андерграунд сцена како бенд кој истрајал, има барем 5-6 албуми позади себе и многу концерти. Сакаме да бидеме бенд кој би влијаел на идните генерации и да бидеме инспирација за некој да направи поголем успех.“
Датум: 31 јан 2011
, Автор: