настан | Кафе пауза

Кога хороскопските знаци се поканети на службена забава…

Успешна фирма го прославува својот јубилеј. На овој важен настан се поканети сите хороскопски знаци. Што тие размислуваат кога ќе ја добијат поканата, дознајте во забавното сценарио...
Датум: 27 сеп 2014
, Автор:

Колоритна трансформација на Сиднеј за време на фестивалот „Vivid Sidney“

Доколку некогаш планирате да го посетите Сиднеј, ви препорачуваме да го сторите тоа за време на овој настан, бидејќи тогаш градот целосно ќе ве остави без зборови. Погледнете и самите.

7 видови фустани кои секоја жена треба да ги има во својот плакар

Ниту еден женски плакар не е целосен доколку во него нема барем еден фустан.

10 „откачени“ фестивали кои се слават во октомври

Погледнете ги наредниве неколку необични фестивали кои се слават за време на месецот октомври во различни краеви од светот.

Фустани направени од чоколадо

На настанот се дегустира чоколадо, а на гостите им се нуди единствена можност да учат како тоа се приготвува. Најинтересниот момент е модното шоу на кое се презентира облека направена од чоколадо.

Денот на калта во Мичиген

На 12 јули, околу 5.000 луѓе се собраа за да го прослават 24-тиот по ред, ден на калта во Вестланд, Мичиген. Повеќе од 200 тони земја и околу 75.700 литри вода биле помешани...

Возење во метро по долна облека

Група граѓани на Њујорк го прославија денот на „Возење без панталони“ („No Pants Ride“), возејќи се во градското метро, од половина надоле облечени само во нивната долна облека.
Датум: 15 јан 2011
, Автор: