напиток | Кафе пауза - Part 2

Природен напиток против ‘рчење од ѓумбир и моркови

Освежете се со цеден сок од овошје и зеленчук пред спиење и ќе имате мирен сон и вие, и оние со кои го делите креветот.
Датум: 02 дек 2014
, Автор:

Спржете ги калориите: Сок со кој за 5 дена ќе симнете 3 кг

Овој сок буквално ги пржи калориите, барем така тврдат оние кои го имаат испробано. Намирниците кои се користат за сокот се извор на витамини и минерали, па поради тоа нема ништо да ве чини да го пробате.
Датум: 24 ное 2014
, Автор:

Топол напиток од чоколадо и црвено вино

Горчливо-слатко задоволство...

Народен лек од нашите баби за лечење астма, бронхитис, кашлица и проблеми со белите дробови

Проблемите со белите дробови можат да бидат предизвикани од разни инфекции, но и од други фактори, како алергии, и секако – од пушењето.
Датум: 07 окт 2014
, Автор:

Само една чаша од овој пијалак ќе го исчисти вашето тело од сите токсини

Постои многу едноставен рецепт за чистење на организмот од сите токсини. Организмот реагира веднаш после конзумирањето на овој едноставен сок. Тој ќе ги нападне токсините, ќе ги уништи, а вам ќе ви даде дополнителна енергија.
Датум: 24 сеп 2014
, Автор:

7 причини да си направите топол напиток од ѓумбир

Ги затоплува коските, помага при настинки и многу други болки...
Датум: 14 сеп 2014
, Автор:

Имате проблем со бешиката? Елиминирајте го воспалението на природен начин

Освен што е важно да конзумирате голема количина течности (најмалку три литри на ден), постојат и препарати кои можете да ги направите во вашата домашна работилница кои поволно делуваат за елиминирање на воспалението.
Датум: 12 сеп 2014
, Автор:

Лековит напиток од ленено семе: Ги исфрла токсините, го топи целулитот, помага за чир и гастритис

Овој напиток има мноштво здравствени благодети, но покрај тоа помага и за одржување на посакуваната телесна тежина и одлично делува на кожата.
Датум: 24 авг 2014
, Автор:

Магичен еликсир од лук кој комплетно ќе ве препороди

Иако напиток од лук не звучи баш како највкусното летно освежување, сепак кога ќе видите колку лесно се подготвува и за какви сѐ тегоби помага, и вие ќе посакате да го имате во вашата кујна.
Датум: 18 јул 2014
, Автор:

Освежителни летни пијалаци за хороскопските знаци

Без разлика дали се работи за здрави сокчиња покрај море или за алкохолни коктели во вечерите, различните хороскопски знаци имаат различен вкус.
Датум: 18 јул 2014
, Автор:

Здрав напиток од нане за освежување во топлите денови

Заедно со вежбањето и здравата исхрана, секако мора да водите сметка и за тоа што пиете. Еве идеја за еден вкусен и здрав напиток.
Датум: 09 јун 2014
, Автор:

Магичен напиток за слабеење од зелен чај

Доктор Оз препорачува по една шолја од овој напиток да се пие пред секое јадење и ветува добиена битка во борбата со килограмите.
Датум: 31 мај 2014
, Автор: