напиток | Кафе пауза

Совршенство од јагоди: Кремаст напиток што ги воодушеви жените на социјалните мрежи

Ви предлагаме уште еден вкусен кремаст напиток, покрај далгона кафето кое е апсолутен хит.

Освежувачки летен пијалак: Компот од праски!

Ако сте љубители на праски сигурни сме дека овој компот ќе ви биде омилен летен пијалак.

И топ моделите пијат кефир со цимет: Овој пијалак има чудесен ефект на организмот

Доколку сакате да го освежите вашето тело, тогаш комбинацијата на овие две состојки е одлично решение!

Врело и слатко задоволство: Топли чоколади кои задолжително мора да ги вкусите оваа зима

Дали ги сакате моментите кога во топлината на вашиот дом, додека надвор паѓа снег, вие уживате во шолја топло чоколадо?

Имате вишок килограми? Овој напиток ќе ги стопи во рекорден рок!

Благодарение на овој рецепт, многу жени успеале да го намалат обемот на струкот за неверојатен 1 см на ден.
Датум: 17 мај 2015
, Автор:

Магичен напиток: Што ќе се случи со вашето тело ако 7 дена пиете кокосова вода?

Време е да дознаете зошто треба да ја конзумирате. Ова се неверојатните својства на кокосовата вода кои позитивно влијаат на вашето здравје.
Датум: 16 мај 2015
, Автор:

Ако чувствувате бодежи во срцето пробајте го овој 800 години стар лек

Природниот лек за срце кој го смислила игуменијата Хилдегард фон Бинген, која живеела 81 година пред 800 години, се покажал како многу ефикасен за сите видови слабости и болести поврзани со срцето.
Датум: 20 апр 2015
, Автор:

Народна медицина: Домашен лек кој помага во исфрлање на камен од бубрегот

Едноставен рецепт со просо кој ќе ви помогне да ги исфрлите песокот и камчињата од бубрезите за само 10-15 дена...

Топло какао со ѓумбир и портокал

Какао со силно зачинет вкус...

Со овој рецепт ќе се изборите и против најтврдоглавите масти

Празниците завршија, време е да ја вратите вашата телесна тежина во нормала...

Руска народна медицина: Исчистете го црниот дроб со помош на сувото грозје!

Најважната функција на црниот дроб во организмот е прочистување и елиминација на сите токсини и нечистотии од крвта.
Датум: 16 дек 2014
, Автор:

Топол пијалак од јаболка

Вкусен и здрав напиток кој убаво ќе ве стопли во овие студени денови...