намаз | Кафе пауза

Искористете ги велигденските јајца – направете вкусен намаз

Лесно се подготвува и може да го јадете за појадок, за вечера или за ужина.

Рецепт за намаз од грав со вкус на лимон и зачини

Совршен намаз за сендвичи, лепчиња, врз зеленчук, и многу повеќе!

Здраво и вкусно: Намаз од цвекло и фета сирење

Овој намаз ќе ви се најде доколку немате време за готвење, а можете да го користите за појадок или вечера со двопек и шолја јогурт.

Намаз од авокадо: Рецепт што ја намалува лошата киселина во телото (и има одличен вкус!)

Лесен е за подготовка, здрав е за вашето тело и можете слободно да го јадете со кој било оброк во текот на денот.

Направете здрав и вкусен намаз од јаболка и цимет

Овој намаз е многу лесен за подготовка и е многу здрав поради тоа што нема додадени шеќери.

Чоколаден намаз со кикирики

Уште еден доказ дека чоколадото и кикириките се најдобри пријатели.