Задоцнивте со вежбање? Овие 7 трикови ќе ви помогнат да добиете рамен стомак

Ослободувањето од надуеноста се крие во неколку експресни решенија кои како игли ќе го дупнат балонот и ќе ви го израмнат стомакот.

Витамин што го израмнува стомакот и го решава проблемот со надуеноста

Надуеноста, поради која стомакот изгледа поголем отколку што навистина е, е честа појава.

Важно: 3 работи кои мора да ги знаете за глутенот

Иако во последно време многу се зборува за глутенот и голем број луѓе веќе го имаат исфрлено од исхраната, всушност малубројни се оние кои знаат што тој претставува.
Датум: 02 јун 2014
, Автор:

Необични трикови за убавина кои прават чуда

Брзо решение за оние мали проблемчиња што нè мачат секојдневно...

Како до рамен стомак за само 5 дена?

Доколку се чувствувате тешко и надуено, а се грижите како ќе изгледате во новата облека специјално купена за некој настан, вистинско време е да се посветите на создавање здрави прехранбени навики.