надворешен изглед | Кафе пауза

Науката потврди, жената со овие 6 особини го остава целиот машки род без здив

Постојат одредени карактеристики кои ги прават жените привлечни, бидејќи се поврзани со плодноста и доброто здравје.

Науката открива која е главната тајна на машката привлечност: Нема никаква врска со изгледот и смислата за хумор!

Најинтересни се откритијата на научниците од Канада кои дошле до фасцинантен факт.

Тајни кои убавите жени никогаш не би му ги признале на светот

Овие илустрации ќе ве натераат да погледнете зад совршената фасада на убавите жени.

Најдобриот совет од една мајка што некогаш сте го чуле

Во денешното современо општество кога сите се преокупирани со изгледот и материјалните работи, тешко е да се научи детето да ги цени вистинските вредности.

Поучна приказна: Одразот во огледалото

Надворешната убавина е минлива, внатрешната убавина на човекот останува засекогаш!

Сите ние сме совршено несовршени

Пауло Коелјо знае да пронајде зборови со кои ја допира сржта на проблемите и ги кажува на начин едноставен за разбирање. Еве што тој мисли за опседнатоста со идеалите за убавина.

Метросексуалци или „кремови“… речи модерни хомосексуалци

Да бидеме искрени кон самите себе, постои одредена слика за женственост и друга слика за она што БИ ТРЕБАЛО да претставува МАШКИ ПОЛ. Сите тие метросексуалци ми наликуваат на хомосексуалци кои сè уште не се откриле...
Датум: 09 дек 2012
, Автор:

Факти за убавината кои ќе ве изненадат

Сте се запрашале ли некогаш кој нокт расте најбрзо или колкава е цврстината на човечката коса? Еве некои интересни факти поврзани со убавината и надворешниот изглед кои би ве изненадиле.
Датум: 24 ное 2012
, Автор:

Запознајте го овенот однадвор и однатре

Повеќето овни кога се деца, се многу директни за она што им се допаѓа и она што не им се допаѓа. Тие се невообичаено многу решителни деца...

Надворешен изглед на рибите

Рибите имаат овален облик на лицето, убави обравчиња, мал нос, густи веѓи и полни, сензуални усни, а нивниот поглед е длабок, мечтателски и истовремено детски.

Запознајте ја водолијата однатре и однадвор

Повеќето водолии имаат неопределен израз на лицето од кој не можете да „прочитате“ буквално ништо, високо чело и убаво дефинирани црти...

Надворешниот изглед на Скорпијата

Дури и кога не се трудат да бидат секси, Скорпиите имаат некоја магнетска привлечност од која блика сексуална енергија.
Датум: 10 ное 2010
, Автор: