навики | Кафе пауза - Part 7

10 навики со кои им штетите на вашите бубрези

Како едни од најважните органи, бубрезите бараат посебно внимание.

3-те лоши навики од кои се откажале Марк Кубан, Елон Маск и Бил Гејтс пред да станат успешни

Ова се навики кои ги имале и некои од најуспешните луѓе, но ја сфатиле штетата што ја предизвикуваат и успешно се ослободиле од нив.

Со овие 5 едноставни навики ефикасно ќе го забрзате вашиот метаболизам

Вашиот основен метаболизам ви е генетски наследен уште од раѓање, но на него најмногу влијае храната што ја јадете и нивото на физичка активност.

10 едноставни, но чудни навики што ќе ви помогнат да живеете подолго

Ако се грижите за вашето здравје а не сакате да се откажете од задоволствата во животот, имаме добри вести за вас.

17 штетни навики од коишто треба да се откажете пред да наполните 30 години

Оваа листа ќе ви овозможи да го средите вашиот живот пред да дојде вашиот 30-ти роденден.

5 секојдневни навики на светските милијардери

Додајте ги овие нешта во вашиот дневен распоред и погледнете како ќе ви се менува животот.

4 навики коишто ќе ви помогнат да се „одглавите“ и да ја зголемите вашата среќа

Можеби бизнисот не оди најдобро, вашата фитнес рутина речиси и да не постои или пак навистина ви е здодевно на работното место.

7 мали промени што ќе направат голема разлика во вашето расположение

Сигурно сте пробале многу работи за да го подобрите вашето расположение, но веројатно повторно се враќате на истото.

5 навики што ќе го променат вашиот ум и ќе ви помогнат да ги намалите грижите

Во зависност од тоа како се справувате со вашите грижи, можете целосно да се опседнете со проблемот, или да најдете начин да ги толерирате и најлошите мисли.

6 лоши работни навики поради кои вашата кариера стои во место

Благодарение на брзиот начин на живот, многу лесно можеме да станеме роб на лошите навики.

7 нешта што ги прават успешните луѓе, но не и вие

Дали некогаш сте се запрашале што е тоа што го прават успешните луѓе но не и вие?