7-те најочекувани музички албуми за 2019 година

Нови албуми, соработки, повторни враќања на сцената... сè е во игра!

Од грдото пајче во прекрасен лебед: Познатите ѕвезди како деца!

Погледнете како дел од филмските и музичките ѕвезди изгледале кога биле мали.

И тие имаат комплекси: Славните дами откриваат што не сакаат на себе

Иако секогаш се дотерани и во топ форма, овие славни дами не се задоволни од својот изглед.

Познати личности кои заработуваат и после смртта

Она што сега следува е листа на познатите личности кои заработуваат и после нивната смрт. Нивната слава и понатаму живее!

15 работи кои ги дознавме од биографијата на Бијонсе

Бијонсе растела под окото на јавноста уште од раѓање.

Бекстрит Бојс – Каде се сега?

Без разлика на тоа дали сте биле луди по нив или не сте можеле да ги поднесете, нивните песни беа неизбежни на телевизија и радио и сите беа опседнати со нив на еден или друг начин.
Датум: 30 јан 2015
, Автор:

Не постои превисока цена за слава – 5 луди сценски настапи

Славните музички ѕвезди би направиле сè за милионска публика.