моцарела | Кафе пауза

Рецепт за печени њоки со сирење што се топат во устата

Можете да ги направите њоките и сами, но ако сакате да го скратите времето за подготовка на само половина час, користете готови.

Семејна пица од палента – подобра и од класичната!

Ви предлагаме здрав рецепт за пица, кој може да го подготвите заедно со вашите најблиски и да уживате во прекрасните семејни моменти.

Предлог за ручек: Полнети модри патлиџани

Заменете го стандардниот ручек со брз, а креативен оброк!
Датум: 12 ное 2015
, Автор:

Мини пицички со тесто од карфиол

Вкусна, нисокалорична варијанта на пицата со традиционално тесто...
Датум: 09 јан 2015
, Автор:

Сочни лазања ролни со неодолив вкус

Ручек кој редовно ќе го правите...

Печени полнети компири со фил од пица

Две од вашите омилени јадења во едно...

Панирани стапчиња од моцарела

Топло предјадење за поголемо уживање во оброкот...

Превкусни брускети со чери домати и моцарела

Предјадење од кое ќе ги лижете прстите...

Топено сирење во лепче

Највкусното растегливо зачинето сирење инспирирано од класичната бела пица
Датум: 26 јун 2013
, Автор: