морска сол | Кафе пауза

15 моќи на морската сол што може да заменат цела шака лекови

Предностите на морската сол се огромни, а ова се само дел од нив.

Евтин трик за најефикасно бричење на пазувите и нозете

Пред бричењето на нозете, пазувите или некој друг дел од телото важно е соодветно да ја подготвите кожата. Еве која состојка ќе ви помогне во тоа!

6 магично ефикасни и лесни совети за оправување на косата после сончање

Сонцето, морската сол и хлорта може да го уништат украсот кај една жена - нејзината коса! Затоа дополнителната грижа и нега е задолжителна.

Ослободете се од стресот, главоболката и несоницата со помош на овие 2 состојки

Опуштете го телото и зајакнете го вашиот имунолошки систем.

15 неверојатни и моќни придобивки од морската сол

Во морската сол, покрај натриумот хлорид, се наоѓаат 80-тина различни елементи како калиум, магнезиум и манган кои прават чуда за вашето здравје, кожа и коса.

Природен пилинг за тело со морска сол

Направете го овој многу едноставен пилинг за тело и спречете ги проблемите со кожата.