19 причини зошто мопсовите се најголемите експерти за летен живот

Овие кучиња навистина знаат како да уживаат целосно во летото.

30 мопсови подготвени за новогодишните празници

Овие 30 мопсови се подготвени да ги дочекаат празниците, но на свој начин, со збрчкани чела и тажни фаци. Во секој случај, тие изгледаат неодоливо слатки. :)
Датум: 09 дек 2013
, Автор:

Запознајте го Норм, мопсот кој има карактер

Норм е нов хит на Инстаграм. На успешно направените фотографии од страна на неговиот сопственик, јасно се отсликува карактерот кој го има ова кутре :)