7 работи кои професионалните шминкери никогаш не ги прават

Професионалните шминкери можат да ни дадат најдобри совети околу тоа како правилно да се шминкаме, но и како правилно да ја чуваме сета козметика.

Како со помош на моливче за очи да направите вашиот кармин да трае цела ноќ?

Сè што треба да направите е да изберете моливче со боја на кожа и за само неколку секунди ќе имате совршени усни без никакви потешкотии.

5 ефикасни начини на кои можете да ја користите водата во вашиот процес на шминкање

Водата ни нуди многу здравствени придобивки, но и покрај тоа што сигурно ја знаете нејзината моќ на хидратација, сте знаеле ли дека таа исто така ефикасно функционира при нанесувањето на шминката?

Бјути трикови кои ги користеле нашите мајки, а сѐ уште се добри

Денес во парфимериите можеме да најдеме најразлични производи за нега на лицето и телото, но тоа не значи дека тие делуваат подобро од третманите кои ги користеле нашите мајки.
Датум: 13 јул 2014
, Автор:

Идеални празнични „зачадени очи“

„Зачадените очи“ се драматичен, ефектен и заводлив мејкап, што ги прави одличен избор за дочек на Нова година.

5 трикови за визуелно поголеми очи

Доколку сакате визуелно да ги направите вашите очи покрупни, а погледот позаводлив, тоа можете многу лесно да го постигнете во само пет чекори.

Како вашата шминка да трае подолго?

Со сигурност не треба да бидете робови на производите за убавина, но некои поводи и прослави бараат шминката да остане совршена во текот на целиот ден. Еве ги чекорите...
Датум: 23 мар 2012
, Автор:

Како да ги сокриете вашите подочници?

Нема потреба вашите подочници да ве издаваат колку бурна ноќ сте имале. Еве што треба да направите...