Чоколадна мока со цимет

Вкусно кафе со прекрасна арома и уште подобар вкус, кое можете да го пиете и на ладно и на топло...

Мока леден шејк

Вкусен и моќен шејк кој ќе ви го разубави денот...

Милкшејк мока

Декадентно ладно кафе за попладневно уживање. Сервирајте го во високи чаши за да го доловите ретро стилот.

Мока од бело чоколадо

Богат и енергичен вкус за во било кој дел од денот...

Ледено мока лате (Iced Mocha Latte)

Ледено магично задоволство, посебно за оние денови кога сè изгледа совршено, од станувањето од кревет, до легнувањето со блага насмевка на лицето...
Датум: 11 мар 2011
, Автор:

Мока фрапучино

Популарното кафе од Старбакс, мока фрапучино, сега може да си го направите и дома.

На кафе во Белград

Погледнете неколку кафетерии во центарот на Србија, Белград и сами одберете каде ќе се напиете кафе следниот пат кога ќе го посетите овој град.

На кафе во Виена

Утрото не е комплетно без жешко кафе. Оваа реченица ја покажува својата вистинитост во Виена. Прочитајте повеќе за најразличните кафиња и одберете какво ќе си нарачате следниот пат кога ќе се најдете таму.
12