мока | Кафе пауза

Рецепт за вкусен мока пудинг готов за 6 минути

Потребни ви се само неколку минути за да ги измешате состојките, да ги ставите во микробранова печка и да ги украсите со малку сладолед и ликер од кафе!

Кремасто кафе задоволство: Ледено веганско мока смуди

Совршен пијалак за големите љубители на кафе кои сакаат да експериментираат со вкусови и текстури...
Датум: 05 окт 2018
, Автор:

Мока лате за љубителите на здравиот живот

Едноставен рецепт, погоден дури и за оние што не консумираат лактоза

Пудинг торта со мока

Богат кремаст вкус кој никого не остава рамнодушен...

Замрзната мока, одлична за вашето здравје

Диетална мока која ќе ви го направи денот подобар...

Мока фрапе со колачиња

Силно кофеинско задоволство кое ќе ви ги разбуди сите сетила...

Мока со портокал

Силно кафе со освежителен шмек...

Колку калории има во кафињата од Старбакс?

Овие слатки напитоци се полни со калории, па имајте на ум дека иако мислите дека само пиете кафе, вие всушност се почестувате со калоричен десерт во течна состојба.
Датум: 25 фев 2014
, Автор:

Мока смуди

Моќно кафе со интензивен вкус...
12