мозолчиња | Кафе пауза

Имате проблем со акни? Магнезиумот е вистинското решение за вас!

Не можете да го решите проблемот со акните? Ние го имаме вистинскиот совет!

Срушен е уште еден мит: Дали пастата за заби навистина ги уништува мозолчињата?

Често посегнуваме по пастата за заби кога ќе ни се појави некое мозолче, но според дерматолозите ваквиот начин на решавање на проблемите со кожата на лицето не е правилен.

Како да ја спречите појавата на мозолчиња после депилација?

За среќа, со некои мерки на претпазливост, можете да ја спречите појавата на мозолчиња во иднина.
Датум: 26 јун 2019
, Автор:

7 причини заради кои најверојатно ви се создаваат нови мозолчиња

Убедени сте дека сте „завршиле“ со мозолчињата, а тие повторно и понатаму ве изненадуваат со своите посети? Еве заради кои причини!

Викторија Бекам советува: Победете ги мозолчињата со помош на овој прехранбен производ

Кога ќе го погледнете лицето на Викторија Бекам денес, тешко ќе ви биде да си замислите дека популарната британска модна креаторка долго време се борела против мозолчињата и акните.

7 чекори да се ослободите од акните за само две недели

Доколку имате проблем со мозолчиња, веројатно веќе сте пробале едно чудо козметички третмани, а ако се работи за нешто посериозно, сигурно сте посетиле и доктор.
Датум: 08 окт 2014
, Автор:

4 знаци дека хормоните не ви функционираат како што треба

Доколку во последно време често се чувствувате уморно, подуено или мрзоволно, тоа можеби е знак дека има некакво отстапување од нормалното функционирање на хормоните во вашиот организам.
Датум: 30 сеп 2014
, Автор:

Ефикасен трик за брзо намалување на големите мозолки на лицето

Треба да излегувате, а едно тврдоглаво мозолче стрчи на вашето лице и никако не се смалува. Секако дека коректорот ќе заврши работа за да се прикрие црвенилото, но отокот и понатаму ќе се познава.
Датум: 17 авг 2014
, Автор:

Отстранете ги поткожните влакна во 3 чекори

Подраснувањето на влакната е секојдневен проблем со кој се борат повеќето жени. Заради нив може да се појават тврди, црвени и болни мозолчиња, но овој проблем можете да го решите само со придржување до овие 3 чекори.
Датум: 04 авг 2014
, Автор:

Отстранете ги акните со пивски квасец

Пивскиот квасец придонесува за поубава кожа, па затоа може да се користи и за ослободување од акните.