10 едноставни трикови кои ќе ве претворат во модна ѕвезда

Нека во текот на оваа есен сите очи бидат вперени во вас.

Масивен накит, оригинален џинс и многу реси: Нови модни правила за септември

Новата модна сезона носи и нови модни трендови или пак ги враќа оние старите. Кој од нив ќе ви биде омилен?

Најстрогата модна критичарка топло препорачува: 7 правила за добра модна комбинација

Таа без сомнение е највлијателната жена во светот на модата, а ова се нејзините совети за добро облекување.

7 модни правила на Каролин Де Мегре: Не трудете се многу, лежерноста е најдобриот аксесоар!

Париската стилска икона ни открива парче од нејзиниот шик универзум, зборувајќи за својата омилена мода, создавањето на модниот идентитет, и парискиот стил...

Не се срамете од вашето тело: 9 модни совети и ризици за девојките со облини

Тешко е да се биде девојка со облини, но овие совети секако дека го олеснуваат тоа!

Застарени модни правила кои смеете и треба да ги прекршите

Некои модни правила веќе станаа застарени и премногу конзервативни што нема потреба сѐ уште да се придржуваме до нив. Погледнете кои се тие.

Летни правила за облекување: Што е дозволено на работното место?

Летото е тежок период за правилно облекување. Ве влечат неонски бои, премногу кратки блузи и здолништа, но има генерални правила по кои мора да се водите.

Основни правила за носење машки обувки

Ако се прашувавте какви обувки во каква пригода и на кој начин се носат, во продолжение следуваат основните правила.