модни детали | Кафе пауза

Ова е новиот моден детаљ по кој полудеа сите трендсетерки

Не се сите љубители на животинскиот принт, но понекогаш е добро да излезете од удобната зона и да пробате нови работи.

10 фризури што им даваат посебен печат на модните трендови

Тоа што ги прави овие фризури толку гламурозни и елегантни се различните впечатливи детали, а вие можете да ги направите сами.

Изненадувачки нов тренд: Како да го комбинирате корсетот во вашите пролетни модни комбинации?

На модната сцена се врати еден необичен моден детаљ за кој се сметаше дека заминал во историјата.

Есента е време за експериментирање: Трендови кои со сигурност сè уште не сте ги испробале

Оваа есен владеат помалку бизарни и сосема необични, што би се рекло, неочекувани модни трендови!

6 едноставни модни трикови за подобар стил и изглед

Еден од најдобрите модни совети кој не треба да ги заборавите е секогаш да купувате гардероба која е класична и која лесно се комбинира, бидејќи таа добива сосема друг изглед со само неколку интересни детали.

Инспирација од 70-тите години: Оваа пролет уживајте во бохо стилот

Бидејќи веќе знаете дека трендовите од 70-тите повторно се враќаат на големата врата, тогаш сигурно знаете и дека хипи бохо стилот и оваа сезона ќе владее со модната сцена.

5 модни детали кои влијаат на вашето здравје

Чест случај е модата и моменталните трендови да одлучуваат за она што го носиме. Но, тоа може да ни создаде огромни здравствени проблеми.