80-годишен модел ги сруши сите стереотипи со неговиот самоуверен став на модната писта

Ванг Дешун е глумец и уметник од Кина со една единствена цел: Да го порази процесот на стареење.

Нова сезона – нови трендови за коса!

Слободно експериментирајте!

Модното шоу на „Victoria’s Secret“

Погледнете на наредниве фотографии како изгледаа прекрасните девојки на модните писти во Лондон...

Нина Ричи, колекција пролет/лето 2015

Оваа година на модните писти во Париз, во колекцијата на Нина Ричи можеа да се забележат женствени модели за сите типови девојки, започнувајќи од нежни пастелни бои, па сè до силни и храбри нијанси.

Нежност, гламур и елеганција во новата пролетна колекција на Ели Сааб

Моделите се во боите на сите цвеќиња, почнувајќи од бела камелија, розова ружа, светла бугенвилеја, па сѐ до живописната зелена.

Најсмешните падови на модните писти

Чекорејќи гордо по модните писти се наоѓаат на земја, се исправаат барајќи рамнотежа и соочувајќи се со срамот кој им се случил. Погледнете ги најсмешните падови на модните случувања.
Датум: 24 фев 2012
, Автор: