модна недела | Кафе пауза

Овој инстаграм-профил ни открива како навистина изгледаат парижанките кога шетаат низ град

Еден одличен инстаграм-профил ни покажа како навистина изгледаат парижанките секојдневно додека шетаат низ градот.

7 трендови од модната недела во Њујорк кои мора да ги испробате оваа есен

Во продолжение погледнете за кои клучни парчиња облека станува збор и кои бои и материјали беа претставени на модната недела.

Невестинска модна недела: Прекрасни идеи за младите невести

Оваа година на невестинската модна недела во Њујорк доминираа цветните детали, започнувајќи од огромни и диви букети, па сè до цветни дизајни на венчаниците.

Моден Викенд Скопје, есен/зима 2014: Спој на елеганција, гранџ и авангарда

Панк и гранџ, софистицираност и елеганција, авангарда и футуризам се само дел од епитетите кои го опишуваат овогодишниот моден викенд.

Валентино, колекција пролет/лето 2015

Оваа романтична, артистичка и прекрасна колекција се издвојува по својата едноставност.

Ели Сааб колекција пролет/лето 2015

Оваа година на Париската модна недела изобилува колоритноста, а тоа најмногу може да се забележи во новата пролетно-летна колекција на Ели Сааб.

Дел од шармот на годинешниот Fashion Week во Скопје

Имавме можност да бидеме присутни на четвртиот ден од Модната недела во Скопје. Ви претставуваме дел од креациите.
Датум: 06 апр 2014
, Автор:

Руска приказна на Модната недела во Скопје

Благородништво, нежност и авангардност! Овие епитети се инспирацијата за новата модна колекција на докажаната македонска дизајнерка со несекојдневен вкус Олгица Ѓоргиева.

Модните трендови од Лондонската недела на модата 2013

Иако лондонската треска заврши, ќе остане запаметено спектакуларното шоу, откачените текстури, нео-панк креациите и шаренилото од бои. Ова се 6 модни трендови...
Датум: 23 фев 2013
, Автор:

Запознајте ја главната ѕвезда на модното шоу во Њујорк

Внуката на познатиот дизајнер Александар Ванг е малечката модна икона кон која се свртеа објективите.
Датум: 27 сеп 2012
, Автор:

Ден од животот на една манекенка

Погледнете како изгледа еден ден на манекенката Џули Санер токму за време на овогодишната модна недела во Париз.