Класични мисли од Кери Бредшо во кои ќе се пронајдат сите модерни девојки

„Можете ли да стигнете до иднината ако вашето минато е сегашност?“

Направи сама: Уникатна, шик и модерна чанта со помош на техниката декупаж

Оваа дизајнирана чанта ќе биде уникатна и ќе го воодушеви секој што ќе ја види.

Модерна вила во Шпанија со преубав поглед над Медитеранот

Оваа прекрасна вила е сместена на медитеранскиот брег на Шпанија, некаде помеѓу Ел Портишол и Кала Бланка, на едно мало ритче кое надвиснува над тиркизното море.

Прекрасна вила во Штутгарт каде секој би посакал да живее

Оваа прекрасно дизајнирана вила осмислена до најмалиот детаљ ќе ви украде по некоја воздишка.
Датум: 05 окт 2014
, Автор:

Ова е божиќната песна што мора да ја слушнете

Погледнете ја оваа преработка на легендарната „Божиќна песна“ од страна на „Simply Three“, кои успеваат да го задржат препознатливиот класичен призвук на песната, но истовремено да ја направат и многу модерна.

Прекрасна мала викендичка од само 9 метри квадратни

Дали сте знаеле дека во Финска, за куќите кои не зафаќаат простор поголем од 12 метри квадратни, нема потреба да барате дозвола за градба?

Направете сами: торба за на плажа која не собира песок

Сошијте си модерна, практична, долготрајна и евтина торба за на плажа, составена од комарник за прозорци, кој не го задржува песокот во внатрешноста.

Лебдечка када која овозможува врвна релаксација

Британската компанија за скулпторски мебел „Splinter Works“ го креирала веројатно најсовршениот дизајн за релаксирање во интимните мигови кои сакате да ги поминете со себе.

Притиснете едно копче и добијте модерна соба

Со притискање само едно копче, големиот сандак, се претвора во модерен и удобен простор за живеење.

Пародија за животот на една самостојна модерна жена

Начинот на кој таа се справува со своите сериозни обврски ќе ве насмее до солзи, иако таа е сериозна, со изградени ставови и поставен авторитет врз другите колеги.

Канцеларија во двор за оние кои работат од дома

Ако работите од дома и се борите да најдете баланс помеѓу приватниот и професионалниот живот, тогаш најверојатно ви треба ваква модерна мини-канцеларија, лоцирана во вашиот двор.

Елегантна бела куќа во Шпанија

Распослана на површина од 400 метри квадратни, во оваа бетонска куќа, доминира белата боја, што ѝ дава една свежина и чистота.