Како да носите кратки шорцеви во сите прилики и притоа да изгледате совршено?

Кратките шорцеви можете да ги комбинирате со кошули, маички, елегантни блузи или костими за капење.

Учете од модните блогери: Најдобрите изгледи од уличната мода

Порано целата инспирација ја црпевме од списанијата и она што го налагаат дизајнерите. Но, времињата се променија, сега блогерите се тие кои ги диктираат трендовите.

Кимоно: Модно парче кое мора да го имате за оваа пролет

Кимоното е интересен бохо летен тренд кој ги преплави ревиите и high street брендовите. Лесно се комбинира и изгледа неодоливо. Еве како да го носите.

Летен моден тренд: Цветни дизајни

Сè е расцветено годинава, па токму затоа нема причина зошто да не бидете и вие...

6 модни трендови кои ќе ве натераат да ѝ се радувате на пролетта

Пролетта пристигна, а пролетните трендови веќе се тука. Модните гиганти како Валентино и Диор веќе ги презентираа парчињата што мораме да ги имаме оваа сезона.

6 француски трендови на кои треба да им дадете шанса оваа пролет

Француските девојки постојано ни покажуваат дека се лидери во светот на модата.

7 модни трендови кои мора да умрат во 2015-та

Во 2014 година имаше неколку трендови за кои вредеше да се зборува: враќањето на 90-тите, патиките и палтата во шарени бои. Но, исто така постојат неколку трендови за кои никако не би смееле да зборуваме во сегашната 2015-та.

Како да ги издолжите вашите нозе кога носите ниски потпетици?

Изгледа дека има нов тренд на повидок - ниските потпетици.

Модни трендови кои ја одбележаа 2014

Изминатава година беше убава година за модата. Удобни патики и ниски потпетици, графички принтови и инспирација од 70-тите, силни бои и гранџ/панк мотиви се дел од трендовите кои заслужуваат да се најдат на листава.

Моден тренд: Како да носите кроп топ?

роп топот со молскавична брзина се врати на модната сцена и си го зазеде своето место меѓу трендовите. Во разни бои, модели, кроеви и должини, кроп топот е еден од најпопуларните „ит“ парчиња оваа сезона.

Летен моден тренд: Совршени комбинации со пруги

Пругите често ги бие лош глас бидејќи визуелно прошируваат. Но, со паметен стајлинг и неколку добри совети, тие можат да ја истакнат добрата фигура и да трансформираат најобично парче облека во најнеобичен и интересен тренди аутфит.
Датум: 20 јул 2014
, Автор:

Нов моден тренд: Овошни дизајни

Започнувајќи од јагоди и цреши, па сѐ до лимони и портокали, ова лето овошните дизајни и аксесоари ќе бидат најжешкиот моден тренд.