Тропски принт: Одлични начини да го носите во текот на најтоплите месеци од годината

Дали има нешто подобро од егзотичниот тропски дезен, за носење на летен одмор, покрај море или езеро?
Датум: 15 јун 2018
, Автор:

Како да носите марами во секоја прилика оваа пролет?

Марамата е одличен моден додаток кој не мора исклучиво да се носи околу врат. Доволно е само да се вклучи имагинацијата.

Се враќа во мода мејкап производот што девојките го обожаваа

Трендовите во последните години се рециклирање на некогашните модни правила, со додавање модерни карактеристики типични за денешното време.

5 модели на чевли кои се најмодерни за оваа пролет

Со почетокот на сезоната пролет/лето, модните магазини, меѓу кои и „Вог“, ги избраа моделите на чевли кои ќе се носат во следните неколку месеци...

6 модни трендови за пролет 2018 што можете да ги носите и сега

Ако сакате да бидете подготвени за топлите пролетни зраци сонце, ова се 6 тренда кои морате да ги знаете.

Овие 10 модни трендови ќе владеат во 2018-та година, а многу од нив веќе ги имате во вашиот гардеробер

Доколку планирате шопинг, овие парчиња облека мора задолжително да се најдат на вашата шопинг листа.

Зимски моден тренд во кој ќе се заљубите на прво облекување

Тренд што ја разбива зимската монотонија и ви дава голем простор за експериментирање.

Најтоплиот тренд на Инстаграм: Џемпери кои ќе ве освојат со својот изглед, но ќе ве одбијат со својата цена

Социјалните мрежи се преплавени со шарени, дебели џемпери со драматични ракави и впечатливи топчиња.

3-те најголеми есенски модни трендови и како правилно да ги комбинирате

Проблемите се создаваат кога се појавуваат нови трендови со кои не знаеме што да правиме и како тие навистина се носат во „реалниот живот“.

7 трендови од модната недела во Њујорк кои мора да ги испробате оваа есен

Во продолжение погледнете за кои клучни парчиња облека станува збор и кои бои и материјали беа претставени на модната недела.

Баретките се повторно во мода, а ние пронајдовме одлични модни комбинации со кои можете да ги носите

Баретките можат едноставните есенски модни комбинации да ги подигнат на едно повисоко ниво.

Нови трендови за оваа есен што целосно ќе нѐ освојат

Ова се само неколку од многубројните парчиња облека и аксесоари кои со промената на годишното време ќе се најдат „на улиците“.