моден тренд | Кафе пауза

Овој модел на сандали е задолжителен за ова лето

Сандалите се неизбежно модно парче во текот на летото, а трендот што сигурно нема да можете да го избегнете оваа сезона се популарните „puffy“ сандали.

#Thrifting: Сè попопуларен моден тренд кај помладата генерација

#Thrifting или штедливоста како еден од најпопуларните начини за купување облека ја стекна својата популарност во текот на последната деценија.

Нов моден тренд: Белите комбинезони како замена за венчаниците

Белите комбинезони станаа конкуренција на венчаниците, а денес може да се најдат во многу елегантни изданија кои многу невести ги сакаат.

Плетените елеци се новиот моден тренд за оваа сезона

Она што некогаш беше униформа на наставниците по географија и на бабите низ целиот свет, сега стана моден тренд!

Цветниот принт ќе доминира на модната сцена во текот на оваа сезона

Поиграјте си со вашите комбинации и бидете подготвени веднаш штом животот ќе се врати во нормала. Според модните експерти, цветните принтови ќе се носат постојано.

Нема да можете да им одолеете: Во овие панталони секоја жена изгледа прекрасно

Освен тоа што секоја жена изгледа одлично во нив, тие се и многу удобни. Овој модел е вистинска добитна комбинација. Во нив, вишокот килограми ќе биде помалку видлив, а нозете ќе изгледаат повитки.

Какви јакни ќе се носат оваа пролет?

Сезоната пролет/лето 2020 година нуди најразлични модели на јакни. Од една страна се јакните инспирирани од 90-тите години, а од друга страна се женствените модели од твид.

Овој детаљ што визуелно ги издолжува нозете ќе биде новиот моден хит оваа пролет

Понекогаш е потребен само еден мал, но неочекуван детаљ, за вашата комбинација да изгледа поинтересно и поразлично, а тоа ќе го направите без премногу напор.

Јакна со крзно – класичен модел што не се симнува од тронот ниту оваа зима

Оваа сезона, покрај класичните модели на јакни, можете да изберете и јакни инспирирани од модата во 70-тите и во 80-тите години.

Ако сакате да бидете модерни, ова парче облека позајмете го од плакарот на вашиот татко

Најпопуларниот модел на џемпер во моментов е оној со патент на врвот што досега го носеа само средовечните мажи.

4 модели на хулахопки кои се апсолутен хит оваа сезона

Есента е на многумина омилено годишно време за правење модни комбинации заради можноста да носиме долги фустани, капути и чизми, а со ова доаѓа и употребата на хулахопките.
Датум: 03 ное 2019
, Автор:

Додадете нешто интересно во вашиот есенски стајлинг: „Бакет“ капа

Oд пред неколку сезони овој модел на капа постана еден од главните аксесоари кои го одликуваат уличниот стил.
Датум: 11 сеп 2019
, Автор: