10 мисли што на сите младоженци им поминуваат низ глава пред свадбата

Анксиозноста предизвикува еден куп нерационални и негативни мисли, но сите тие исчезнуваат кога младоженецот ќе ја види невестата облечена во венчаница.

Уникатна венчавка инспирирана од Хари Потер која ќе ве остави без зборови!

Оваа тематска свадба инспирирана од приказната за Хари Потер ги остави гостите счудоневидени.

Свадбените фотографии можат да бидат прекрасни и романтични и на лошо време

И свадбените фотографии направени на лошо време можат да бидат романтични, доколку покрај себе го имате вистинскиот фотограф.

За каква свадба мечтаат хороскопските знаци?

Секој хороскопски знак има различни желби, замисли и фантазии. Еве како изгледаат тие кога се работи за стапувањето во брак и сите настани кои се поврзани со тоа.
Датум: 08 јун 2014
, Автор:

Што никако не смеете да правите на свадба?

Ова е свадбениот бонтон кој не смеете да го прекршите.
Датум: 28 мар 2014
, Автор:

Прекрасна африканска свадба со слонови, како од бајка

Младиот маж Кори Перкинс неодамна ги обновил неговите завети со љубовта на неговиот живот, во воодушевувачка африканска венчавка, а фотографиите ги споделил со остатокот од светот.

Најсмешните паѓања на свадби во 2012 година

Погледнете ја оваа компилација од најсмешни ситуации кои им се случиле на младоженците и нивните гости во минатата година и насмејте се до солзи. :)