мистерија | Кафе пауза - Part 4

ТВ серија: Квантико (Quantico)

ТВ серија за група млади ФБИ агенти меѓу кои се крие „заспан“ терорист

ТВ серија: Слепа точка (Blindspot)

Непозната девојка со амнезија е прекриена со мистериозни тетоважи кои водат кон огромен криминален заговор

Одберете ги ТВ сериите кои најмногу ви одговараат според хороскопскиот знак

Во моментов ТВ сериите се апсолутен хит. Тие се одличен избор за топлите летни ноќи. Понекогаш, совршеното излегување се состои од пар удобни пижами, сладолед и серија.

ТВ серија: Врисок (Scream)

ТВ адаптација на познатата франшиза филмови „Врисок“

Филм: Градови на хартија (Paper Towns)

Младо момче, заедно со неговите пријатели, тргнува во потрага по исчезнатата девојка од соседството

ТВ серија: Шепотења (The Whispers)

Невидлива сила манипулира со најневините од општеството - малите деца

Викенд книга: „Ние бевме лажговци“ – Е. Локхарт

Добредојдовте во прекрасното семејство Синклер.

Спремни за на плажа: 5 книги кои дефинитивно ќе ве восхитат

Во текот на летните месеци, кога се „печете“ на сонцето, книгата и коктелот се единственото нешто што ви е потребно. Погледнете кои книги ви ги препорачуваме да ги земете со вас.

ТВ серија: Вејвард Пајнс (Wayward Pines)

Што точно се случува во овој град и зошто никој не може да си замине?

14-те најпопуларни книги во 2015 за кои сите зборуваат

Исто како што постојат трендови во модата, така постојат и трендови во светот на книгите. Погледнете кои се литературните дела за кои оваа година сите зборуваат.

ТВ серија: Слатка ко бонбона (Eye Candy)

ТВ серија за една хакерка која се обидува со своите вештини да ја најде нејзината исчезната сестра, додека истовремено се обидува да открие сериски убиец кој е опседнат со неа...

Викенд книга: „Во потрага по Алјаска“ – Џон Грин

„Некои луѓе влегуваат во твојот живот, те менуваат, си одат и ништо никогаш повеќе не е исто.“