мислења | Кафе пауза

Мажите откриваат што навистина мислат за женските недостатоци

Лабави надлактици, целулит, влакненца на стомакот... секоја жена си наоѓа нешто кај себе што не ѝ се допаѓа. И секако, според жените, тие работи не им се допаѓаат ни на мажите.

6 нешта што никогаш нема да ги кажете доколку сте задоволни од вашата врска

Без разлика која е причината, доколку сте незадоволни од врската голема е веројатноста да делите некое од следниве мислења.

5 причини да престанете да се грижите што мислат другите

Погледнете ги 5-те причини зошто не треба да ви е грижа што ќе речат другите за вас.

Правила за комуникација: Претворете ја караницата во размена на мислења!

Понекогаш караницата не е начин за градење цврсти, емоционални и сигурни односи.

Што мора да запомните кога сте опкружени со негативна енергија?

Туѓата негативна енергија не мора да стане и ваша...

Секој совет не е добронамерен! Заборавете ги овие 10 лоши совети за флертувањето

Без разлика дали ќе побарате совет за флертување од вашата мајка, пријателка или пак на Интернет, ќе наидете на изобилие од мислења...

10 работи кои вистинските пријатели не ги прават

Паметниот човек секогаш вложува многу во своите пријателства. Но што доколку личноста која ја сметате за пријател не се однесува така?
Датум: 05 апр 2014
, Автор:

Лагите кои дозволуваме да нè дефинираат

Ние луѓето сме навистина големи лажговци. Не само што умееме да ги лажеме другите, неретко се залажуваме самите себе. Кои се лагите што најчесто си ги кажуваме себеси и кои често нè водат до неуспех?
Датум: 16 апр 2013
, Автор:

Дали различните интелектуални нивоа се проблем во врската?

По одредено време, еден од партнерите би можел да почувствува дека врската не го задоволува на интелекутуално ниво. Дали различните интелектуални нивоа и интереси можат да бидат причина за крај на врската?
Датум: 30 окт 2012
, Автор:

Чекирајте се на вашите омилени серии, филмови, книги…

Следниот пат кога ќе гледате филм или серија, не заборавајте да се „чекирате“!
Датум: 10 мар 2012
, Автор: