5 природни начини да ја отстраните непријатната миризба од обувките

Постојат неколку прилично едноставни методи за отстранување на непријатниот мирис од обувките. Дознајте како во продолжение...

Миризбата што твојот дечко сака да ја почувствува на тебе

Можеби е време да се откажете од парфемот, се согласувате?

Пијалак од 5 состојки што ги елиминира сите непријатни телесни миризби

Вкусен и здрав пијалак што ќе ви помогне да мирисате одлично!

Како да се ослободите од лошата миризба на стапалата?

Стресот и габичните инфекции предизвикуваат зголемено лачење на пот, кое пак им годи на бактериите кои предизвикуваат лоша миризба.

Можеби звучи лудо, но изгледа луѓето можат да ги намирисаат овие карактерни црти

Според една неодамнешна студија, луѓето можат да погодат одредени карактерни црти така што ќе помирисаат нечија маица.

Едноставен трик: Кажете им збогум на инсектите и непријатната миризба во домот

Погледнете како на едноставен начин да се ослободите од инсектите и да го освежите својот дом.

Како да направите вашиот дом да мириса на лето?

Постојат денови кога едноставно не можете да најдете доволно време за да излезете надвор, под топлите сончеви зраци и на чист воздух.

Топ 7 трикови за секогаш свежа и миризлива гардероба

Сите ние го сакаме мирисот на свежо испраната облека, но за жал, тој не трае долго.

11 одлични начини да го отстраните мирисот од загорената храна во вашиот дом

Вечерата само што не е готова, а вас ви заѕвони телефонот. После подолгиот разговор со пријателката се сетивте на вечерата...

Најдобриот трик за отстранување на непријатната миризба од вашите патики

Доколку сакате лесно да се справите со овој проблем, погледнете го овој едноставен трик...

Како со помош на одредени миризби можете да добиете сè што ќе посакате?

Дали сте знаеле дека одредена миризба може да ви помогне да победите во одредена ситуација и да го добиете токму она што го сакате?

Непријатен мирис на вагината: Од што се појавува и како да се ослободите од него?

Постојат неколку причини за тоа, но и неколку начини да се изборите со овој проблем. Прво и основно, треба да ја откриете причината за да може да го третирате проблемот.
Датум: 24 авг 2014
, Автор:
12